Deník I. – 17 – V Krkonoších

Deník I. - strana 17
Deník I. – strana 17

Originální text

8. května (čtvrtek) 1986

Dnes jsem soutěžili. A dále jsme byli v chatě, protože pršelo.

9. května (pátek) 1986

Soudružky učitelky chtěli, abychom si prohlédli Střední Lánov (koukám, další vodítko) a tak jsme šli na vycházku. Viděli jsme i vápencový lom. (že by to byl lom Peklo v Horním Lánově?)

Procházka nám trvala do večera. Dostávali jsme diplomy ze včerejší soutěže. Já jsem ale nic nevyhrál. (jako vždycky). Už máme 40 bodů. Večer jsme dělali táborák, já jsem snědl dva buřty a půl.

10. května (sobota) 1986

Už máme 50 bodů. Šli jsme se podívat do Vrchlabí, bylo tam ZOO. Šli jsme se tam také podívat. To nám trvalo do večera. Závodili jsme. Já jsem zase nic nevyhrál.

11. května (neděle) 1986

Haha, nemusel jsem tancovat
Haha, nemusel jsem tancovat

Ráno jsme se dívali na Studio Kamarád. Alespoň jsme si zkrátili čas, protože venku pršelo. V chatě jsme dělali přírodovědnou soutěž. Měli jsme potom volno. Večer jsme měli volnou diskotéku. Mě soudružka učitelka dala (nechám si pro sebe), ale než jsem vstal, tak slečna byla pryč. To bylo dobře.

12. května (pondělí) 1986

Dnes jsme závodili. Měli jsme potom do večera volno.

13. května (úterý) 1986

Večer jsme měli besedu s krkonošským ochráncem. Dozvěděli jsme se, jak jsou Krkonoše velké (37km). Promítal nám také filmy.

14. května (středa) 1986

Jeli jsme na výlet do Špindlerova Mlýna. Viděli jsme Mužské a Ženské kameny (ve skutečnosti jde o Dívčí kameny) a Petrovu a Martinovu boudu.

Viděli jsme Ladu Nivu, podobnou autě Návštěvníků. Ve Špindletově Mlýně jsme měli rozchod. Já jsem si nic nekoupil. (vždy jsem byl dost šetrný)

15. května (čtvrtek) 1986

Do večera jsme měli volno. Večer byla bouřka.

16. května (pátek) 1986

Ráno jsme měli exkurzi ve městě Hostinné. Dali nám dárky z papírny. (jméno si nechám pro sebe) dali plakáty, jenže to musel dát soudružkám učitelkám. Hráli jsme šipkovanou, my jsme hledali dopisy, které schovala jedna skupina. Večer byl táborák, já jsem snědl tři buřty. (to musel být hlad)

17. května (sobota) 1986

Po škole jsme šli do Dolního Dvora. Tam byl kamenolom. Po večeři byl turnaj ve fotbale: 4.A. proti 4.B.
Vyhráli jsme to my (3:0), ale ve vybíjené jsme to prohráli my.

18. května (neděle) 1986

Večer byla diskotéka. Se mnou tancovali dvě holky. Hejduková a Erika. Na tancování si mě vybrali sami. (to je milé)

Slovo autora

Ty plakáty z papírny si pamatuji velmi dobře a myslím, že jeden z nich jsem měl i ve sklepě dlouho pověšený. Byl to záběr terénní motorky ve výskoku. Tenkrát jsme ten plakát všichni moc chtěli, ale počet kusů byl omezen.

Myslím, že školu v přírodě v Lánově jsme si opravdu všichni skvěle užili.
Pár drobných zážitků z Lánova mám ještě v hlavě, ale to je spíš na vyprávění u piva na srazu třídy.

Tohle je sice úplně mimo záznam, ale neodpustím si odkaz na video „je tady váš Arnošt se svojí diskotékou“ z kultovního filmu Kouř od režiséra Tomáše Vorla):

Přihlásit
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře