Deník I. – 11 – Běháme s atlety

Deník I. - strana 11
Deník I. – strana 11

 

Originální text

4. dubna (pátek) 1986

Přihlásil jsem se do cyklistického kroužku.

Dnes jsme dvě hodiny běhali s atlety. Jmenovalo se to: „Běháme s atlety“. Byla to soutěž ČSSR.
Dostal jsem:
(UPOMÍNKOVÝ LIST pro účastníky masové akce „BĚHÁME S ATLETY“ ….. na počest XVII. sjezdu KSČ)

Upomínkový list
UPOMÍNKOVÝ LIST pro účastníky masové akce „BĚHÁME S ATLETY“ ….. na počest XVII. sjezdu KSČ

5. dubna (sobota) 1986

V cyklistickém kroužku jsem se naučil všechny dopravní značky. Je pracovní sobota. Večer jsme byli na plavání a já jsem se trochu naučil „čubu“. Zítra mě čeká branný závod. Vůbec se tam netěším, protože neuvidím Studio Kamarád a Návštěvníci (tehdejší kultovní seriál).

6. dubna (neděle) 1986

Dnes byly tedy ty závody. Byli jsme šestý. Taky jsme bojovali s holkami. Holek bylo o hodně víc. Stihnul jsem také Návštěvníky. Přijeli jsme náklaďákem Lidových milic. Odešli jsme po zahájení (asi nějakého ceremoniálu k výročí XVII. sjezdu).

Náklaďák Lidových milic
Náklaďák Lidových milic

 

7. dubna (pondělí) 1986

Dnes jsem měl být po škole (za copak?), ale nebyl jsem, protože přišla soudružka ředitelka (a zřejmě nás propustila). Založil jsem si v sedm hodin zahrádku.

8. dubna (úterý) 1986

Dnes jsme viděli s pionýrem závodní motorku. Dokonce na ni i děti pomalu jezdili.

Podrobnější kresba motorky je na druhé straně deníčku ….

Terenní motorka
Terenní motorka

Slovo autora

Ať už byla tehdejší doba jakákoliv, tak my jako děti jsme si užívali spoustu aktivit. Pořádala se spousta soutěží, výletů, táborů a různých zájmových kroužků.

Zmíněné závody probíhaly pod záštitou Lidových milic v oblasti Kochánovických rybníků. Jízda na korbě vojenského náklaďáku byla nezapomenutelným zážitkem.

Tehdy jsme tam po ukončení soutěže vyhrabali v lese hromadu vystřílených nábojnic ze samopalu. Vlastnit vystřelenou nábojnici ze samopalu nebo pistole byl snad sen každého kluka.

Naváži na zmínku: „Založil jsem si v sedm hodin zahrádku.“ Jak je vidět, byl jsem opravdu všestranně zaměřený, téměř jako Jára Cimrman (mimochodem, nechybělo málo a mohl se pyšnit titulem Největší Čech). Sám sebe jsem viděl (po vzoru Cimrmana) zejména jako vynálezce, hvězdáře, chemika, pionýra, skauta, zahrádkáře, sběratele známek a nálepek od sirek (někdy i odznaků), cyklistu, turistu, fotbalistu a mnoho dalšího.

Za zmínku také určitě stojí kultovní seriál Návštěvníci. Jako kluci jsme obdivovali technické vychytávky Návštěvníků, zejména jejich luxusní Ladu Nivu se všemi jejími nepostradatelnými funkcemi, likvidační kufřík a samozřejmě laserovou pilku, kterou si omylem vzal Vlastimil Brodský a udělal s ní trochu paseky.

No a kdo by si nepamatoval vrchol tehdejší erotiky s Dádou Patrasovou. A komu se nesbíhali sliny při přípravě proslulých amarónů.

Přihlásit
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře